کد خبر: 10673

تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹

بیش از ۱۷ هزار فرصت شغلی احیا یا تثبیت شد

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احیاء و راه اندازی مجدد ۹۹۱ واحد صنعتی غیرفعال از ابتدای امسال تاکنون با احیاء و تثبیت ۱۷ هزار و ۹۰ نفر فرصت شغلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد. به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» افزود: اکنون در […]

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احیاء و راه اندازی مجدد ۹۹۱ واحد صنعتی غیرفعال از ابتدای امسال تاکنون با احیاء و تثبیت ۱۷ هزار و ۹۰ نفر فرصت شغلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» افزود: اکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بیش از ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقرند که نزدیک به ۹ هزار و ۲۰۰ مورد آنها غیرفعال و راکد هستند.

به گفته این مقام مسوول، در سال ۹۹ در مرحله نخست احیای یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و در بازنگری برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، راه‌اندازی مجدد دو هزار واحد در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه‌کرد: با بازگشت ۹۹۱ واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای امسال، ۶۶ درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است.

وی ادامه‌داد: با توجه به برنامه‌ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحدهای احیاء شده بیش از ۶۳ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.

مصاحب اظهار داشت: رشته صنایع شیمیایی با ۲۴۷ واحد، فلزی با ۲۳۴ واحد و غذایی با ۲۱۲ واحد، به ترتیب بیشترین تعداد راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدد راه‌اندازی شده، به‌طور متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه‌گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از سه هزار و ۳۵ میلیارد تومان بوده است.

این مقام مسوول خاطرنشان‌کرد: راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده غیرفعال از طریق واگذاری به سرمایه‌گذار جدید، تامین مالی، اخذ شریک سرمایه‌گذار، تامین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکاء و غیره انجام شده است.

وی یادآور شد: تجربه سال‌های گذشته در راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده غیرفعال نشان می‌دهد که در ۶ ماهه دوم سال، عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می‌افتد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۱ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۷ مرکز خدمات فناوری و کسب‌وکار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌افزاری، ۸۷ هزار و ۸۶۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

ارسال دیدگاه


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/asnafpar/public_html/wp-content/themes/mweb-irpress2/comments.php on line 81