کد خبر: 10724

تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹

۲۹ هزار تن ذرت دانه‌ای در گیلانغرب برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: ۲۹ هزار تن ذرت دانه‌ای از سطح چهار هزار و ۴۶۰ هکتار از مزارع زیرکشت این محصول در این شهرستان برداشت شد. سعید حیدرپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین از مزارع ذرت شهرستان گیلانغرب یک هزار تن ذرت علوفه ای برداشت شد که نسبت به سال […]

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: ۲۹ هزار تن ذرت دانه‌ای از سطح چهار هزار و ۴۶۰ هکتار از مزارع زیرکشت این محصول در این شهرستان برداشت شد.

سعید حیدرپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین از مزارع ذرت شهرستان گیلانغرب یک هزار تن ذرت علوفه ای برداشت شد که نسبت به سال گذشته از حیث عملکرد در واحد سطح ۵۰۰ کیلوگرم در هر هکتار کاهش یافته اما در مجموع با توجه به سطح بیشتر اراضی کشت شده نسبت به سال قبل چهار هزار تن افزایش تولید داشته ‌ایم.

وی اظهار داشت: هفت مرکز ذرت خشک کنی در شهر گیلانغرب، دهستان‌های حومه و دیره کار خشک کردن و خرید ذرت را به انجام رساندند.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: محصول ذرت به عنوان کشت دوم پس از برداشت محصول گندم در شهرستان گیلانغرب محسوب می شود.

حیدرپور افزود: گیلانغرب به عنوان دومین شهرستان وسیع استان کرمانشاه از جمله شهرستان‌های دارای فصول مختلف همزمان است که قابلیت کشت بسیاری از محصولات کشاورزی به لحاظ نوع آب و هوا و خاک را دارد.

گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که سالیانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد. 

ارسال دیدگاه