کد خبر: 10767

تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹

هیچ کمبودی در تامین میوه شب یلدا نداریم

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از وفور میوه برای شب یلدا خبر داد. اسدالله کارگر در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه به علت چهارفصل بودن کشور میوه به وفور وجود دارد، اظهار کرد: هیچ کمبودی در تامین میوه شب یلدا و همچنین تامین میوه تا پایان سال نداریم. وی ادامه داد:امسال با شیوع […]

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران از وفور میوه برای شب یلدا خبر داد.

اسدالله کارگر در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه به علت چهارفصل بودن کشور میوه به وفور وجود دارد، اظهار کرد: هیچ کمبودی در تامین میوه شب یلدا و همچنین تامین میوه تا پایان سال نداریم.

وی ادامه داد:امسال با شیوع ویروس کرونا و به تبع آن کاهش مراسم ها و دورهمی ها تقاضا برای میوه نیز کاهش یافته است و همین موضوع باعث افزایش میوه در بازار شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش قیمت میوه شب یلدا وجود دارد یا خیر، گفت:بازار را عرضه و تقاضا تعیین می کند. تقاضا نسبت به همیشه کمتر است و بنابراین قیمت ها افزایش نمی یابد. البته در مورد قیمت تره بار موضوعی قطعی نیست، زیرا میوه به شرایط هوا و زمین و …بستگی دارد. اما به طور کل وضعیت موجود نشان می دهد که افزایش قیمتی در بازار نخواهیم داشت.

 کارگر در پایان گفت: موز، آناناس و نارگیل جزو میوه های وارداتی هستند و قیمت آنها به نوسانات نرخ ارز بستگی دارد.

ارسال دیدگاه