کد خبر: 10795

تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹

برای تامین لاستیک به نرخ مصوب دولتی مشکل داریم

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: درخواست‌های بسیاری از سوی رانندگان تاکسی برای تامین لاستیک خودرو داریم، اما در زمینه تامین لاستیک به نرخ مصوب دولتی با مشکلاتی روبرو هستیم. مرتضی ضامنی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون لاستیک خودرو با نرخ مصوب دولتی بین رانندگان تاکسی توزیع نشده […]

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: درخواست‌های بسیاری از سوی رانندگان تاکسی برای تامین لاستیک خودرو داریم، اما در زمینه تامین لاستیک به نرخ مصوب دولتی با مشکلاتی روبرو هستیم.

مرتضی ضامنی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون لاستیک خودرو با نرخ مصوب دولتی بین رانندگان تاکسی توزیع نشده و لازم است دستگاه‌های ذیربط برای توزیع لاستیک با نرخ دولتی به تاکسی‌ها همکاری کنند.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچگونه سهیمه خاص لاستیک برای ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی در نظر گرفته نشده و تا کنون هم به رغم انتظار اتحادیه تاکسیرانی و رانندگان تاکسی هیچ اتفاقی در این خصوص را شاهد نبودیم.
ضامنی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در بحث تهیه لاستیک خودرو، رانندگان تاکسی با آن مواجه هستند گرانی قیمت لاستیک و از سوی دیگر کمبود این محصول است.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: سال گذشته در راستای ارائه خدمات حمایتی به رانندگان تاکسی در کشور، ۲۵۰ هزار حلقه انواع لاستیک خودرو با قیمت مصوب دولتی توزیع شد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: اما توزیع برخی اقلام مانند لوازم یدکی ادامه دارد و رانندگان تاکسی با مراجعه به سایت اتحادیه تاکسیرانی می توانند این خدمات را دریافت کنند.
ضامنی تاکید کرد: اگر مشکلات موجود از جمله دادن سهیمه خاص به رانندگان تاکسی رفع شود، اتحادیه تاکسیرانی این آمادگی را دارد با هر فرآیندی که از سوی آنها اعلام شود، لاستیک خودرو را بین رانندگان تاکسی توزیع کند. 
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور سال گذشته در مصاحبه با ایرنا گفت: در راستای خدمات حمایتی به رانندگان تاکسی در کشور، ۲۵۰ هزار حلقه انواع لاستیک خودرو با قیمت مصوب دولتی توزیع شد.
به گفته ضامنی، در راستای خدمات حمایتی به تاکسیرانان از طریق وزارت کشور پیشنهادتی برای ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کردیم تا یک سری از کالاها از جمله کالاهای تنظیم بازاری که دارای نرخ مصوب هستند در اختیار ما قرار دهند تا به رانندگان عرضه شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از خدمات ارائه شده که اتحادیه تاکسیرانی از آبان سال گذشته(۱۳۹۷)  اقدام کرده توزیع لاستیک و روغن موتور با نرخ مصوب دولتی است.
ضامنی ادامه داد: بر این اساس ۲۵۰ هزار حلقه انواع لاستیک سمند، پژو و پراید طی تفاهم نامه‌ای که با شرکت تولید کننده منعقد شده بود به نرخ دولتی در بین رانندگان تاکسی شهرهای کشور توزیع شد و همچنین از آذر ماه سال گذشته (۱۳۹۸)نیز توزیع لاستیک تاکسی‌های ون را آغاز کردیم تا دی ماه بیش از هزار حلقه لاستیک بین رانندگان این ناوگان توزیع شده است.

ارسال دیدگاه