کد خبر: 11118

تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۹

گرانی ۱۰ درصدی روغن و شیر و تخم مرغ در یک ماه+جدول

جدول شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار در آذر ماه نشان می‌دهد، کالاهای خوراکی مانند روغن با ۱۰٫۴ درصد، شیر پنیر و تخم مرغ با ۱۰٫۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل رکوددار گرانی در یک ماه اخیرهستند. یه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جدول شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار در آذر […]

جدول شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار در آذر ماه نشان می‌دهد، کالاهای خوراکی مانند روغن با ۱۰٫۴ درصد، شیر پنیر و تخم مرغ با ۱۰٫۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل رکوددار گرانی در یک ماه اخیرهستند.

یه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جدول شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار در آذر ماه نشان می‌دهد، کالاهای خوراکی مانند روغن با ۱۰٫۴ درصد، شیر پنیر و تخم مرغ با ۱۰٫۳ درصد، میوه و خشکبار با ۹٫۷ درصد و ماهی‌ها با ۵٫۹ درصد و در نهایت خوارکی‌ها با ۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل رکوددار گرانی در یک ماه اخیر هستند.

همچنین طبق جزئیات جدول، به غیر از سبزیجات و حبوبات که تورم ۴۵٫۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده، دیگر خوراکی‌های سبد مصرفی خانوار بالای ۵۰ درصد گران شده است. میوه و روغن بیش از ۷۵ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

شاخص ارتباطات تورم صفر درصد را ثبت کرده و حمل و نقل نیز با کاهش ۳٫۶ درصدی نسبت به ماه قبل روبرو شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/asnafpar/public_html/wp-content/themes/mweb-irpress2/comments.php on line 81