کد خبر: 11182

تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۹

قفسه فروشگاه‌ها پر از کالاهای اساسی است

اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با تاکید بر این که کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در کشور نداریم و قفسه فروشگاه ها پر از کالا است از مردم خواست به تبلیغات منفی رسانه های معاند توجهی نکنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای پیرو انتشار برخی تصاویر و ویدئوهای مربوط به […]

اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با تاکید بر این که کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در کشور نداریم و قفسه فروشگاه ها پر از کالا است از مردم خواست به تبلیغات منفی رسانه های معاند توجهی نکنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای پیرو انتشار برخی تصاویر و ویدئوهای مربوط به تجمع مردم در برابر برخی از  فروشگاه های عرضه کننده مواد غذایی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: ” فروش فوق العاده در فروشگاه های زنجیره ای و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی” ، ” بی توجهی فروشگاه های زنجیره ای به رعایت پروتکل های بهداشتی” و  بازنشر آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و انجام تبلیغات منفی با موضوع ” کمبود کالاهای اساسی” در کشور که موجب بروز مشکلاتی در فرایند خدمت رسانی برخی از فروشگاه های زنجیره ای شده است موارد زیر جهت استحضار مردم شریف کشور و اصحاب محترم رسانه بیان می شود.

۱) فروشگاه های زنجیره ای از نخستین روزهای بروز ویروس کرونا و حتی پیش از آن که این ویروس فراگیر شود، نسبت به اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از انتشار آن و حفظ سلامت مشتریان خود اقدام نموده و در این رهگذر با هماهنگی با نهادهای مسئول و رعایت دستورالعمل های ابلاغی و نیز نظافت مستمر شعب فروشگاهی، ضدعفونی کردن فروشگاه ها، الزام کارکنان  به استفاده از دستکش، ماسک و سایر روش های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نسبت به اندازه گیری دمای بدن مراجعین و اقناع مراجعین جهت رعایت پروتکل ها تلاش های چشمگیری به کار برده اند. دقت و توجه فروشگاه های زنجیره ای در رعایت دستورالعمل های ابلاغی تا بدانجا بوده است که بارها موجب رضایت سازمان های ذیربط از یک طرف و  اعتراض برخی از مراجعین مبنی بر سخت گیری فروشگاه‌های زنجیره ای در رعایت دستورالعمل های بهداشتی شده است.

۲) فروشگاه های زنجیره ای عضو این اتحادیه با بکارگیری تمام توان در برهه های مختلف، بویژه در ایام شیوع ویروس کرونا، هیچگاه با کمبود اجناس و اقلام مواجه نشده و برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، قفسه های فروشگاه های زنجیره ای کشور خالی و یا شعبات فروشگاه ها مورد هجوم خریداران قرار نگرفت. مدیریت متمرکز، صحیح و به هنگام منجر به اطمینان بخشی به هموطنان و در نتیجه کاهش خرید هیجانی شد.

۳) فروشگاه های زنجیره ای علاوه بر انجام خدمات همیشگی خود با پذیرش مشارکت در امر توزیع اقلام اساسی موردنیاز مردم در قالب “اقلام تنظیم بازار” کوشیده اند تا ظرفیت های خود را در خدمت دولت محترم و شهروندان گرامی به کار گیرند. پذیرش این مشارکت نه تنها موجب فشار مضاعف بر پرسنل فروشگاهی و به خطر افتادن سلامت ایشان شده است بلکه به دلیل تفاوت قیمت میان اقلام تنظیم بازار و قیمت بازار آزاد موجب شده است که هموطنان به فروشگاه های زنجیره ای مراجعه نموده و بعضا باعث ایجاد تجمع و تشکیل صف های خرید شوند.

۴) تجمع در برخی از فروشگاه های زنجیره ای نیز متاسفانه اغلب به دلیل تبلیغات منفی واسطه ها و سودجویان در خصوص قیمت کالاهای اساسی و یا سیاه نمایی رسانه های معاند مبنی بر کمبود برخی اقلام صورت می گیرد و همزمانی آن با محدویت های کرونایی، باعث شده است تا چنین تصور شود که فروشگاه های زنجیره ای با نادیده گرفتن این محدودیت ها و دستورالعمل ها، به فروش های فوق العاده دست زده و سلامت شهروندان را مورد بی توجهی قرار دارده اند.

این تجمعات صرفا به دلیل خرید اقلام تنظیم بازار بوده و هیچ گونه ارتباطی با روند معمول خدمت رسانی فروشگاه های زنجیره ای به مشتریان همیشگی خود نداشته و ندارد. چرا که قفسه‌های این فروشگاه ها مملو از کالاهای مختلف است. پرواضح است که تجمع برای خرید یک قلم کالا در روند فروش طبیعی شعب اختلال و مشکلات دیگری نیز دارد.

۵) اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و به تبع آن فروشگاه های زنجیره ای عضو این اتحادیه به پشتوانه شبکه گسترده و کارآمد تامین کنندگان خود و نیز ناوگان توزیع و شعب فروشگاهی خود در تمامی استان ها و شهرهای کشور به مردم شریف کشور این اطمینان خاطر را می دهد که همچون گذشته که با تلاش های شبانه روزی کارکنان خود، اجازه نداده است تهیه اقلام موردنیاز مردم دچار وقفه شود اکنون نیز و با وجود  فراگیری ویروس کرونا که ارائه خدمات را با دشواری های فراوانی مواجه نموده است تلاش خواهد نمود تا با رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی، خدمات همیشگی خود را به مردم و هموطنان به صورت منظم و مستمر تداوم بخشد.

ارسال دیدگاه