کد خبر: 15174

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

حضور در سامانه مودیان شرط برخورداری اشخاص حقوقی از معافیت مالیاتی

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: یکی از شروط برخورداری اشخاص حقوقی از معافیت های قانونی مالیات، حضور در سامانه مودیان است. با توجه به الزام کلیه اشخاص حقوقی (به استثنای اشخاص حقوقی موضوع ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده) نسبت به […]

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: یکی از شروط برخورداری اشخاص حقوقی از معافیت های قانونی مالیات، حضور در سامانه مودیان است.

با توجه به الزام کلیه اشخاص حقوقی (به استثنای اشخاص حقوقی موضوع ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده) نسبت به اتصال به سامانه مؤدیان و صدور و ثبت (ارسال) صورتحساب الکترونیکی در این سامانه از ابتدای فروردین‌ماه سال جاری و با توجه به درخواست‌های مکرر اشخاص مشمول به آگاهی می‌رساند، برای فرجه زمانی آماده‌سازی نرم‌افزارهای حسابداری و اتصال به سامانه مؤدیان از سوی مؤدیان گرامی تمهیدات تسهیل گری ویژه‌ای با تأکید بر بخشودگی جرائم عدم صدور و ارسال به موقع صورت‌حساب الکترونیکی پیش بینی شده است.

همچنین جهت مساعدت در کاهش هزینه‌های مؤدیان محترم، به موجب بند (ج) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور  بخشی از هزینه‌های شرکت‌های معتمد مالیاتی که به نیابت از طرف مؤدیان نسبت به جمع‌آوری و ارسال صورت‌حساب الکترونیکی اقدام می‌نمایند، توسط سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت خواهد شد. از این رو، تا زمان تعیین و اعلام تعرفه خدمات شرکت‌های معتمد از سوی شورای اقتصاد، این شرکت‌ها تعهدات قراردادی خود با مؤدیان مالیاتی را بدون مطالبه هرگونه پیش پرداخت انجام خواهند داد.

ارسال دیدگاه