کد خبر: 4677

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

اعتراض دیده بان حقوق بشر به اسرائیل

دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارش مفصلی نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی مبنی بر اجازه ندادن به اعضای این سازمان برای ورود به نوار غزه و ارائه گزارشی در مورد وضعیت حقوق بشر در این منطقه  به تندی انتقاد کرد. به گزارشمدار شرقی  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ دیده‌بان حقوق بشر در این گزارش […]

دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارش مفصلی نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی مبنی بر اجازه ندادن به اعضای این سازمان برای ورود به نوار غزه و ارائه گزارشی در مورد وضعیت حقوق بشر در این منطقه  به تندی انتقاد کرد.

به گزارشمدار شرقی  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ دیده‌بان حقوق بشر در این گزارش ۴۷ صفحه‌ای تاکید کرد که محدودیت‌های مسافرتی، ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره اینکه به سازمان‌های حقوق بشری به عنوان یک منبع مهم تحقیقاتی درباره جرایم احتمالی دوران جنگ سال ۲۰۱۴ غزه اتکا می‌کند، زیر سوال می‌برد.

این نهاد حقوق بشری همچنین اعلام کرد، مصر هم محدودیت‌های مسافرتی سختی اعمال کرده و حماس نیز از اعضای کمیته‌های حقوق بشری حفاظت نمی‌کند.

مقام‌های رژیم صهیونیستی مدعی هستند که محدودیت‌های مسافرتی به غزه به دلایل امنیتی است. در همین حال دیده‌بان حقوق بشر به دادگاه کیفری بین‌الملل پیشنهاد داده تا تحقیقات درباره “جرایم جدی بالقوه در فلسطین از ژوئن سال ۲۰۱۴” را بررسی کند.

قابل ذکر است که نیروی هوایی و ارتش رژیم صهیونیستی در ژوئن ۲۰۱۴ نوار غزه را هدف حملات سنگین خود قرار دادند و طبق گزارش وزیر بهداشت غزه، ۲۰۴۰ تن از اهالی غزه طی این حملات کشته شدند که ۸۰ درصد از این افراد را غیر نظامیان تشکیل می‌دادند.

ارسال دیدگاه