کد خبر: 4808

تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۶

ایجاد شبکه ریلی مشترک اسرائیل ،عربستان و اردن

وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل طرح ایجاد شبکه ریلی مشترک با اردن و عربستان را با دولت آمریکا مورد بررسی قرار داده است. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عبری زبان والاه، “اسرائیل کاتس”، وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی طرح‌های خود برای پیشبرد پروژه‌های اقتصادی و منطقه‌ای از جمله طرح […]

وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل طرح ایجاد شبکه ریلی مشترک با اردن و عربستان را با دولت آمریکا مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عبری زبان والاه، “اسرائیل کاتس”، وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی طرح‌های خود برای پیشبرد پروژه‌های اقتصادی و منطقه‌ای از جمله طرح ساخت جزیره مصنوعی مقابل نوار غزه و طرح ساخت خط راه آهن مشترک منطقه‌ای که این رژیم را به اردن، عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مرتبط می‌کند با «جیسون گرینبلات»، نماینده ویژه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا مطرح کرده است.

کاتس در کنفرانسی خبری گفت، تلاش می‌کند تا در طرح‌های خود از حمایت و کمک‌های رئیس جمهوری آمریکا نیز برخوردار شود و در این راستا تماس‌هایی را با دولت آمریکا برای پیشبرد آن داشته است.

وی تاکید کرد که به منظور افزایش همکاری‌ها، با کشورهای دیگر منطقه نیز تماس‌هایی را برقرار خواهد کرد. کاتس گفت: این خط آهن مشترک به تقویت اقتصاد اردن، فلسطین و اسرائیل کمک خواهد کرد.

کاتس در جریان دیدار اخیرش با گرینبلات طرح ساخت جزیره مصنوعی در ۸ کیلومتری نوار غزه و طرح ساخت خط راه آهن مشترک را مطرح کرده و به گفته وی گرینبلات از این پیشنهاد استقبال کرده است.

وی افزود: در دیدار اخیر با نماینده ترامپ، تاکید کرده است که این طرح نیاز به حمایت مالی ندارد زیرا شرکت‌های خصوصی عربی با توجه به درآمدهای آینده این خط آهن، هزینه احداث آن را تامین خواهند کرد.

طرح اخیر با هدف گسترش ساختار زیر بنایی راه آهن و پروژه ریلی که قرار است در اردن و عربستان ایجاد شود، صورت می‌گیرد.

ارسال دیدگاه