کد خبر: 5778

تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

کلینیک کسب و کار صنایع کوچک رونمایی شد

    طرح کلینیک کسب و کار صنایع کوچک با هدف شناخت چالش های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال و تلاش برای رفع این مشکلات در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران رونمایی شد.   به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از ایرنا، این طرح عصر دوشنبه با […]

 

 

طرح کلینیک کسب و کار صنایع کوچک با هدف شناخت چالش های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال و تلاش برای رفع این مشکلات در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران رونمایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از ایرنا، این طرح عصر دوشنبه با حضور صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مرکز مطالعات سازمان مدیریت صنعتی به بهره برداری رسید و قرار است در همه استان ها اجرایی شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این آیین گفت: صنایع کوچک و شهرک های صنعتی پیشران توسعه صنعتی به شمار می روند و اگر بخواهیم موج صنعتی در کشور ایجاد کنیم، نقطه شروع آن بازسازی، احیا و بهبود همین بخش است.
ابوالفصل کیانی بختیاری با تاکید بر اینکه ایجاد توازن بدون توسعه خوشه های صنعتی امکان پذیر نیست، افزود: تلاش شده با هم افزایی و مشارکت مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این ارتباط مدلی را طراحی کنیم که اجرایی شدن آن نیازمند هم افزایی همه استان ها و دیگر سازمان های مرتبط است.
وی گفت: برای رسیدن به رونق اقتصادی، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی باید کلینیک های کسب و کار را به ثمر برسانیم.
کیانی بختیاری اظهار داشت: برای موفقیت کلینیک های کسب و کار صنایع کوچک، از همه منابع موجود در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، اشتغال روستایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، طرح اشتغال فراگیر در مناطق کمتر توسعه یافته و طرح کارورزی استفاده خواهد شد.
به گزارش ایرنا و بنا به اعلام سیدافشین گنج بخش مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، به زودی کلینیک عارضه یابی کسب و کار صنعت در تمام شهرک های صنعتی کشور به بهره برداری می رسد.
شناخت چالش های واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در بخش اعتبارات و تامین نیروی انسانی و تلاش برای رفع آنها در دستور کار کلینیک های کسب و کار صنایع کوچک خواهد بود.
۹۲ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد که مسئولیت حمایت، نظارت و برنامه ریزی برای آنها بر عهده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است.

 

ارسال دیدگاه