کد خبر: 5980

تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷

صفر قرار دادن ریسک صادرات محصولات ایرانی در صندوق ضمانت صادرات

    وزیر صنعت،معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگاران: صندوق ضمانت صادرات با استفاده از مشوق های صادراتی در نظر گرفته شده در بودجه، ریسک صادرات کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی را با فرانشیز نزدیک به صفر قرار دهد.   به گزارش روابط عومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری […]

 

 

وزیر صنعت،معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگاران:
صندوق ضمانت صادرات با استفاده از مشوق های صادراتی در نظر گرفته شده در بودجه، ریسک صادرات کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی را با فرانشیز نزدیک به صفر قرار دهد.

 

به گزارش روابط عومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری در حاشیه همایش حمایت از کالای ایرانی در مرکز بین المللی همایش های صدا و سیما با بیان اینکه برای ایجاد بازار برای محصولات ایرانی در فضای خارج از کشور ضرورت داشت قدم هایی برداریم،تصریح کرد: با مجلس به توافق رسیدیم و ۱۳۰۰ میلیارد تومان منابع در قالب قانون بودجه سال ۹۷ به عنوان مشوق در اختیار دولت قرار گرفت که یک هزار میلیارد تومان آن به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه این میزان باید در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران قرار بگیرد،افزود: باید با روشهایی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در قالب بسته های حمایت از صادرات به عنوان مشوق پیش بینی شده مشوق های لازم در اختیار صادرکنندگان قرار بگیرد.

شریعتمداری ادامه داد: از سوی دیگر با افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات، این صندوق ریسک صادرات محصولات ایرانی اعم از صادرات کالا یا خدمات فنی و مهندسی در بازارهای خارجی را با فرانشیز حداقل (نزدیک صفر) قرار دهد تا برای صادرات کالاهای غیرنفتی قد مهای بهتری برداریم و بازار برای تولید کالای ایرانی ایجاد کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همه آیین نامه های این قانون در دولت به تصویب رسیده و مکاتبات آن با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است. همچنین میزان تنخواه گردان این قانون نیز تعیین شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه نگرانی تولیدکنندگان در زمینه مالیات بر ارزش افزوده به حق است،افزود: مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع را مد نظر قرار داده و همین روزها در صحن مجلس لایحه جدید در این زمینه به تصویب می رسد.

وی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده قرار بود مالیات بر مصرف آزاد و اضافه باشد، یادآور شد:متاسفانه این مالیات در ایران متوجه تولید کننده شده است و امیدواریم با تصویب جدید شرایط مطلوب تری برای ادامه کار تولیدکنندگان فراهم شود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه قدمهای خوبی برای مالیات بر درآمد نیز برداشته می شود،افزود: با این کار بخشی از دغدغه های تولیدکنندگان در حوزه مالیات بر درآمد کاهش می یابد.

 

ارسال دیدگاه