کد خبر: 7303

تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷

منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد، نظارت بر روند اعطای تسهیلات الزامی است. به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از شاتا، رضا رحمانی در نشست مشترک با رییس و مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن […]

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد، نظارت بر روند اعطای تسهیلات الزامی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از شاتا، رضا رحمانی در نشست مشترک با رییس و مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت که درباره نحوه تأمین نقدینگی و تخصیص ارز و سایر مشکلات صنایع برگزار شد، افزود: برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی باید اولویتبندی کرد و واحدهایی که در زنجیره تولید هستند، اشتغالزایی بالایی دارند یا تولید صادراتی، در اولویت قرار بگیرند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده نباید به واحدهایی پرداخت شود که محصولات آنها بازار ندارد، گفت: براساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تأمین مالی واحدهای تولیدی انجام دادهایم، تلاش میکنیم در یک برنامه شش ماهه تا پایان خرداد ماه، تسهیلات مورد نیاز این واحدها را براساس اولویتبندی تأمین کنیم تا تولید افت نکند و به اشتغالآسیب نرسد و همه معاونین و روسای سازمانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در همین راستا تلاش کنند.
رحمانی یادآور شد: این واحدها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که در صورت اخذ تسهیلات برای سرمایه در گردش، کالایی را تولید میکنند که بازار دارد.
او با بیان اینکه هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی، حفظ و ایجاد اشغال است، گفت: در زمینه تأمین ارز کالاهای وارداتی نیز آنها را براساس نیاز، اولویتبندی کردیم که مواد اولیه ، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت است.
در این جلسه که معاونین و مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت نیز حضور داشتند راهکارهای تسهیل و حمایت از تولید مورد بررسی و تأکید طرفین قرار گرفت و بانک مرکزی آمادگی خود را برای حمایت از تولید اعلام نمود.

ارسال دیدگاه