کد خبر: 7959

تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

اجرای کمپین فشار خون در اتاق اصناف شهرستان پردیس

  طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه تا ۱۵ تیرماه ۹۸ به منظور مراقبت و کنترل فشار خون به عنوان اصلی ترین عامل مرگ و ناتوانی مردم، همزمان با سراسر کشور در شهرستان پردیس اجرا می شود. در راستای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در سراسر کشور، این […]

 

طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه تا ۱۵ تیرماه ۹۸ به منظور مراقبت و کنترل فشار خون به عنوان اصلی ترین عامل مرگ و ناتوانی مردم، همزمان با سراسر کشور در شهرستان پردیس اجرا می شود.

در راستای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در سراسر کشور، این طرح از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه در شهرستان پردیس توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان آغاز شده است.در مرحله اول اطلاع رسانی در سطح شهرستان شروع شده است و مرحله اجرایی از ۱۷ خرداد ماه آغاز و تا پایان ۱۵ تیر ادامه خواهد داشت. در این طرح بالغ بر۳۱ هزار نفر،جمعیت بالای ۳۰ سال توسط ۱۰۰ نفر از کلیه پرسنل شبکه بهداشت و درمان پردیس غربالگری خواهند شد. اماکن در نظر گرفته برای اجرای این طرح کلیه مراکز،پایگاه ها ، خانه های بهداشت ، ادارات شهرستان و۶ پایگاه ثابت در دادگستری و شهرداری ها و شرکت عمران در ساعات اداری ،ایستگاه های سیاردر اماکن عمومی اعم از پارکها،نمازجمعه،فروشگا ها ، مساجد و حسینیه ها از صبح تا عصرآماده پذیرش گروه هدف بالای ۳۰ سال می باشند. تا کنون ۹ هزار نفر ارزیابی فشار خون انجام شده است. هدف از این طرح ملی ، شناسایی زودرس بیماران مبتلا به فشار خون بالا و اطلاع رسانی به عموم مردم در خصوص پیامدهای بیماری فشار خون بالا که شامل سکته های قلبی و مغزی است ، می باشد.

 

“روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس”

ارسال دیدگاه