کد خبر: 8379

تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۸

رویکرد دولت تنها حمایت از صنعت نباید باشد بلکه اصناف نیز باید دیده شوند

  عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: هرجا که صحبت از تولید می شود رویکرد ، رویکرد صنعتی است و ظرفیت حوزه اصناف مغفول مانده که میتوان از ظرفیت حوزهای صنفی، بنگاه های کوچک و متوسط در بالا بردن ارزش افزوده کشورمان در بخش های مختلف استفاده کرد. به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف […]

 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: هرجا که صحبت از تولید می شود رویکرد ، رویکرد صنعتی است و ظرفیت حوزه اصناف مغفول مانده که میتوان از ظرفیت حوزهای صنفی، بنگاه های کوچک و متوسط در بالا بردن ارزش افزوده کشورمان در بخش های مختلف استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف شهرستان پردیس به نقل از اتاق اصناف ایران در نشست رؤسای مراکز استان‌های سراسر کشور که با حضور رئیس و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیمان زندی رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان و عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اتاق اصناف ایران برگزار شده بود، اظهار کرد: درجایی که انتظار کمک داریم کمک دولت همیشه به طرف بخش صنعتی است و باید بنگاه های خرد را نیز حمایت کنیم و تعداد زیادی از واحدهای خرد با سرمایه اندک در بازار تولید موفق تر هستند.
وی تصریح کرد: مساله دیگر اینکه مدیران در حوزه های مختلف در استانها اختیارات محدودی را دارند و حتی برخی علیرغم اختیارات نمی توانند کاری انجام دهد و برای کوچکترین فعالیت اقتصادی باید به تهران مراجعه کنند و استعلام بگیرند که این کار روند فعالیت های اقتصادی را به شدت کند کرده و مشکلات جدی برای استانها ایجاد کرده است.
بنانژاد افزود: موضوع دیگر با توجه به اینکه در سالهای اخیر آمار ورود گردشگر خصوصا از کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار بالا رفته به شدت نیازمند ساماندهی و سرمایه گذاری بیشتر و حمایت از واحدهایی است که در امر گردشگری فعالیت دارند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران اظهار کرد: در حوزه قاچاق سلیقه ای و منطقه ای عمل کردن آفت این حوزه شده ، بخش تامین کالای استانها از تهران است که با فاکتور رسمی خرید می‌کنند و در مسیر کالایش را می گیرند و حکم جلب برایش صادر می‌کنند و برخورد نامناسب با فعال اقتصادی دارند پس عملکرد سلیقه ای باید حذف شود و اگر در تمام کشور قانونی بخواهد اجرا شود تمام تلاشمان را می کنیم یکسان عمل شود.

ارسال دیدگاه